Nagy Zoltán alezredes, a Magyar Honvédség Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság 2. Hadkiegészítő és Toborzó Központ parancsnoka és kollégái látogattak el a Bocskai István Lövészdandár Könyvtárának Rendezvénytermébe, hogy megtekintsék időszaki kiállításunkat, melyet „Az én színes világom” címmel rendeztünk Kunkli István törzsőrmester műgyűjteményéből.

A dandár és könyvtárának dolgozói nagyon jó kapcsolatot ápolnak debreceni toborzókkal. A háborús kegyelet és veszteségkutatás terén már több éve közösen végzett munkáink példaértékű együttműködést eredményeztek a két katonai szervezet között.  Ennek a jó kapcsolatnak az ékes bizonyítéka, hogy örömmel fogadták meghívásunkat a kiállításunkra. A délelőtt a baráti és kollegiális találkozás jegyében igen kellemesen telt. Toborzó kollégáink Csákvári Sándor vezetésével érdekességeket hallhattak a gyűjtemény történetéről és képeiről, valamint anekdotákkal fűszerezett vidám hangulatú tárlatvezetésen kaphattak betekintést a Csapatmúzeum állandó kiállítási anyagán keresztül alakulatunk történetébe.

Szöveg: Turcsán Judit ha.

Fotók: Beke Gábor ÖMT főhadnagy és Smidróczki Róbert százados