2019. szeptember 20-án szívesen látott vendégeket fogadtunk könyvtárunkban és laktanyánkban. Megtisztelt bennünket látogatásával a Szabolcsi Honvéd Műszaki Hagyományőrző Bajtársi Egyesület Kovács József elnök, nyugállományú alezredes úr vezetésével.

Vendégeinket Ragány Róbert őrnagy, a Helyőrségtámogató Parancsnokság helyőrség komendánsa fogadta.

szabolcsi vendegeink2

Elnök urat és az egyesület tagjait többek között a helyőrségben folyó katonakegyeleti tevékenységről is tájékoztattuk, majd megtekintették Csapatmúzeumunkat.

szabolcsi vendegeink3

szabolcsi vendegeink4

Katonai tiszteletadással megkoszorúzták Bocskai István, majd Kossuth Lajos szobrát, melyeket az egyesület tagja, Petró Attila adományozott korábban alakulatunknak.
Délután a helyi - nemrégiben felújított - Honvédtemető és Hősök temetője jelentett programot számukra.

Kép és szöveg: Barna Hajnalka őrvezető