Biharkeresztes Város Önkormányzata, a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum együttműködésével, és nem utolsó sorban Biharkeresztes polgárainak őszinte segítségével megújulhattak a település első világháborús hősi halottainak sírhelyei.

A Széchenyi úti régi katolikus temető (4110 Biharkeresztes, Széchényi út, a MOL kút mellett a 42122-es út nyomvonalán) az Osztrák-Magyar Monarchia III. katonai felmérésének térképén (1869-1887) még nem szerepelt. Földrajzi koordináták: É.sz.: 47.130800; K.h.: 21.705358. Magyarország 1941. évi katonai felmérésének térképén már megtalálható a temető. A sírkertet a XIX. század végén nyitották meg.

Bkeresztes temeto
Forrás: mapire.eu

A temetőben nyugvók adatai:

NÉV

Biharkeresztes

görögkatolikus temető

1915.12.15

Adatok forrása: Az adatok forrása Österreichische Staatsarchiv - Kriegsarchiv - Kriegsgräberakten

Bkeresztes Bagyok Peter regi

Bkeresztes Bagyok Peter új

Bkeresztes Erdei Peter regi

Bkeresztes Erdei új