Avagy Debrecen környéki harcok autóbuszokról... 2018. október 12-én a Hajdúszovát felé vezető 4805-ös számú főúttól néhány méterre egy 1944 októberében elesett magyar katona földi maradványai kerültek elő kis mélységből. Horváth Attila helytörténeti kutató kis túlzással három gomb nyomában elindulva néhány érdekességet tárt fel 1944 őszén Debrecennél harcoló német légvédelmi alakulatokról.

exhum1 exhum3

Fotók: Csákvári Sándor

A katona maradványai mellett Mannlicher karabélylőszerek, hüvelyek, töltőlécek, német géppuskalőszer, annak hüvelyei és 6 darab szovjet 82 mm-es aknagránát stabilizátor kerül elő. Közel hozzá pedig 8,8 cm-es német légvédelmi löveg gránátjai.

A feldolgozás megtekinthető itt: