A járványhelyzet okozta korlátozások ellenére 2020-ban is eredményesen végezte munkáját az MH Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság 2. Katonai Igazgatási Központjának honvédelmi neveléssel és hadisírgondozással foglalkozó szakállománya.

Talán nincs olyan magyar család, ahol Doberdó, vagy a Don-kanyar földrajzi neve ne csengene ismerősként. Most, január 12-én - Debrecen egyik legpatinásabb katonakegyeleti helyszínén - az 1943-ban bekövetkezett doni eseményekre, az abban résztvevő elődeinkre emlékezünk. Mi történt ezen a napon a 2. magyar hadsereggel?

Karácsony közeledtével értékes "ajándékot" kapott az "Elfeledett emlékezet" Háborús Kegyeleti Kutatócsoport vezetője. Kertész Lóránt könyvét (szerkesztette: Szokolay Tamás), amely nagyapja háborús útját követi végig. Ezúton is köszönjük.

Dr. Budaházy Béla élettörténete Topor István helytörténeti kutató munkája. Egykori közös 39-es katona, majd debreceni közigazgatási fogalmazó, tiszteletbeli aljegyző, tiszteletbeli tanácsnok, 1946-tól B-listára került tisztviselő. Emberi sors a világégések és az ideológia változás viharában.

Dr. Mazsu János történész az "Elfeledett emlékezet" Háborús Kegyeleti Kutatócsoport történész-szakmai vezetője, nem mellesleg az Őrváros Közalapítvány kuratóriumának elnöke, a debreceni Értéktár Bizottság elnöke a Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést vehette át Budapesten.

Majd egy hónapja indult el az I. világháborús hős magyar katonák adatbázisa, a centenáriumi évek lezárulása után, ismét megnövekedett a társadalmi érdeklődés a több, mint 100 éve hősi halált halt katonák után. A fotót egy közösségi oldalra töltötték fel.