Horváth Attila helytörténeti kutató, az "Elfeledett emlékezet" Háborús Kegyeleti Kutatócsoport tagja március 15-e alkalmából vette volna át kitüntetését a Stefánia Palota – Honvéd Kulturális Központban, de a kialakult helyzetben az átadás akkor elmaradt.

Levéltári workshop 2020. július 14-én a Magyar Nemzeti Levéltár Hajdú-Bihar Megyei Levéltárában.

80 évvel ezelőtt, 1940. június 8-án, 56 éves korában váratlanul elhunyt Márton Ferenc festőművész, grafikus, szobrász, az Uj Magyarság c. lap belső munkatársa. Azaz nemcsak az ecset és a véső, hanem a tollnak is mestere volt. Ő alkotta meg a debreceni 3. honvéd és népfelkelő gyalogezred emlékművét, ahogy akkoriban a napilapokban nevezték a „debreceni honvédemléket”.

A Magyar Hősök napjára történő felkészülés részként 2020. május 27. és 29. között a MH KIKNYP 2. Katonai Igazgatási Központ hadisírgondozásért felelős beosztott állománya hősi halott katonák és kitüntetett hadviseltek sírhelyeit tartotta karban.

A Magyar Tartalékosok Szövetsége Hajdú-Bihar Megyei Szervezete szervezésében megemlékezést tartottak a Debreceni Köztemetőben. A megemlékezésen részt vettek az "Elefeledett emlékezet" Háborús Kegyeleti Kutatócsoport tagjai is.

Elhunyt bajtársaikra, Róth Orsolya és Dálnoki András posztumusz hadnagyokra emlékezett a 39. Lövészzászlóalj a Honvédtemető, Hősök temetőjében. A Magyar Honvédség 5. Bocskai István Lövészdandár 39. Lövészzászlóalj két katonája 2011. május 17-én vesztette életét Afganisztánban.