1990. szeptember 29-én a mezőtúri dandár - kis ünnepség keretében – felvette a Bocskai István Gépesített Lövészdandár nevet. Rövid alakulattörténet, a debreceni kezdetek a korabeli sajtó tükrében.

A Debreceni Köztemető felmérése közben egy francia-magyar feliratú sírkőre figyeltem fel.

Farkas Gábor százados, és Papp Zsófia t. főtörzsőrmester a Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság (KIKNYP) 2. Katonai Igazgatási Központ munkatársainak huzamosabb ideje végzett hadisírkutató munkáját ismerte el Baráth István dandártábornok MH Hadkiegészítő, Felkészítő és Kiképző Parancsnokság parancsnoka.

A Radaros Katonák Baráti Köre Szarka János nyugállományú ezredes, a Baráti Kör vezetőjének szervezésében a Pavilon laktanyában történt eseményekre emlékezett. 1945. március 4-én elsőként a debreceni honvédkerület területén alakult meg a 6. honvédhadosztály.

A magyar kultúra napjára Soroczki-Pintér Balázs balmazújvárosi helytörténeti kutató által hozzánk eljuttatott verset ajánljuk. Egy szintén balmazújvárosi születésű, 3. népfelkelő gyalogezred katonájának, Juhász Bálint orosz hadifogságban íródott versét. Ezúton is köszönjük.

A sárándi köztemető bejárásakor Farkas Gábor százados és csapata (MH KIKNYP 2. Katonai Igazgatási központ) egy magas rangú katona, vitéz ippi és érkeserüi Fráter Tibor magyar királyi honvéd vezérőrnagy sírjára bukkant. A források segítségével kibontakozott életútja.