Pályázati felhívás középiskolások részére, „Ballada2019” – irodalmi és illusztrációs pályázat
A pályázat meghirdetője: Szakmai Középiskolákért Kulturális Egyesület

Eredményes, sikeres, megértésben, szeretetben gazdag, békés, boldog új esztendőt kívánunk minden olvasónknak, honlaplátogatónak, szerzőinknek, és nem utolsó sorban minden segítőnknek!

Avagy Debrecen környéki harcok autóbuszokról... 2018. október 12-én a Hajdúszovát felé vezető 4805-ös számú főúttól néhány méterre egy 1944 októberében elesett magyar katona földi maradványai kerültek elő kis mélységből. Horváth Attila helytörténeti kutató kis túlzással három gomb nyomában elindulva néhány érdekességet tárt fel 1944 őszén Debrecennél harcoló német légvédelmi alakulatokról.

Közös rendezvényt tartott 2018. november 15-én a nyíregyházi Jósa András Múzeum, a Magyar Huszár Alapítvány, a Had- és Kultúrtörténeti Egyesület, a Magyar Honvédség 5. Bocskai István Lövészdandár parancsnoksága, a Vay Ádám Kiképőbázis könyvtára, valamint a Szülőföld Könyvkiadó.

2018. november 5-én „A Nagy Háború befejezése és következményei” című ünnepi konferenciával emlékezett meg a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat, Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Magyar Honvédség 5. Bocskai István Lövészdandár, a Hajdú-Bihar Megyei Levéltár, valamint a Debreceni Egyetem.

A Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat, Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata és a MH 5. Bocskai István Lövészdandár az I. világháború centenáriuma alkalmából 2018. szeptember 26-án „A Nagy Háború” címmel filmpályázatot hirdetett Hajdú-Bihar megyei középiskolás tanulók számára. Az eredményhirdetés a 2018. november 5-én megtartott "A Nagy Háború befejezése és következményei" című szakmai konferencián volt. A különdíjas rövidfilmek tekinthetőek meg. Gratulálunk munkájukhoz!